Merhaba arkadaşlar. İnternet dünyasının yazılı kahramanları arasında yer alan Blogspot, ücretsiz bir internet yer sağlayıcısıdır diyebiliriz. Yani blogspot  sitesine üye olarak, ücretsiz bir şekilde web sitesi bloğu açabilirsiniz. İster kişisel olsun, ister portföy olsun, oldukça uygun çözümler ile şekillendirilen bu site ile sizler de ihtiyaçlarınız adına profesyonel detaylar inceleyebilirsiniz.

blogspot nedir

Blogspot Nedir?

Sizin için pek çok artıyı sunan bu site, hem ücretsiz oluyor, hem de sınırsız bir depolama kapasitesi sunuyor. Google firmasının ücretsiz blog açmanız konusunda yardım sağladığı bir sistem olan blogspot, yıllar içinde daha da gelişmeye devam ediyor diyebiliriz. Blogspot özellikle yeni blog açmaya karar vermiş ve blogla ilgili herhangi bir teknik bilgiye sahip olmayan kişiler için oldukça iyi bir seçimdir. Kolay bir şekilde tasarım yapma imkânına sahip olduğunuz Blogger’da kolay bir şekilde blog açabilirsiniz. Hazır şablonlarla tasarım yapabilir ve birçok özellikle blogunuzu zenginleştirebilirsiniz. Ancak tamamen size ait ,%100 özgün bir tasarıma sahip olmanız çok zor. Bu nedenle bazı özellikleri Blogger’ı kısıtlı hale getirmektedir. Avantajı ise arkasında Google’ın olması ve indeks alma konusunda gayet iyi olmasıdır. Kolay bir şekilde içerik oluşturarak ekleyebilir, blogun istatistiklerini kontrol edebilir ve içeriklere yapılan yorumları cevaplayabilirsiniz. Eğer ilk etapta blog açma konusunda teknik bilgiye sahip değilseniz Blogger’ı tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

İnternet dünyası ile ilgili iseniz ve bir şeyler yapıyorsanız, bunu web sitesi ile taçlandırmak çok önemlidir. Sizler de yaptığınız çalışmaları, sunduğunuz hizmetleri ya da ilgili olduğunuz konuları (her şey olabilir) incelemek, yazmak, konuşmak için bir blogspot sayfası açabilirsiniz. Hemen bir blog sahibi olabilir ve isminiz ile gayet keyifli bir çalışma düzenine sahip olabilirsiniz.