İlişkilerin sanal ortamlarda sürdürülmesine dair üretilen pek çok yazılım var. Bunların içinde ise Whatsapp köpeği olarak Türkçeye çevrilen bu uygulama, pek çok kişi için sorun yaratacağa benziyor. Son dönemin en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp için, çeşitli yazılımlar üretilmeye devam ediliyor. WahtsDog uygulamasının amacı ise tam olarak şu, takip etmek istediğiniz bir numarayı giriyorsunuz ve o kişinin saat kaçta whatsapp üzerinde online olduğunu ve ne zaman offline olduğunu sizlere gösteriyor.

whatsdog

Yani gece hiç giriş yapmış mı, saat kaçta giriş yapmış, en son ne zaman online olmuş ve nasıl bir zaman diliminde bu yazılımı kullanmış gibi pek çok bilgiyi size sunan bu yazılım, tabiri caiz ise whatsapp kişisi takibi yapıyor. Uygulama sadece tek bir kişinin numarasını takip edebildiği için, pek çok konuda sorun yaşayabiliyorsunuz. Tabi bu sorunlar ilişki konusunda oluyor. Eğer karşı taraf yalan söylüyor ise, bu uygulama ile hemen anlaşılıyor. Eğer siz istem dışı hareketlerde bulunup da durumu farklı izah ediyorsanız, karşı taraf bu yazılımı kullanarak yine sizin ne zaman ne saat aralıklarında online olduğunuz görülüyor. Bu yüzden yapılacak şeylerin başında, dikkatli bir kullanım çok önemli, onu söylemek istiyoruz.

İlişkilerin Sanallığına Dair Sorunlar

            İlişkilerin sanallığına dair sorunlar artacak gibi görünse de, aslında bu uygulama bir “kamera uyarısı” gibi. Yani “dikkat mağazamız kamera ile izleniyor” diyebilmek gibi bir çözüm sağladığı için, her an izlenebileceğini bilen insan bu uygulamaların varlığını bilerek ona göre hareket uygulayabilir. Tabi yine seçim, siz değerli takipçilerimizin olacak. Kaliteli bir uygulama olan WhatsDog, hemen hemen herkes için önemli çözümler ve sorunlar yaratacak gibi duruyor. Şimdiden kullananlara bol şans diliyoruz.